ETUSIVU
UUTISET JA AJANKOHTAISTA
SRY
JÄSENYYS
ROTTWEILER
TOIMINTA
TULOKSET
- Sankarikoirat
- Kiertopalkinnot
- Mestaruus- ja kellokisat
- Koiramenestys
- Valiot
- Koetulokset
- Luonnetesti ja MH
- Erikoisnäyttelytulokset
- Ulkomuodontarkastuksia
PENTUVÄLITYS
TAPAHTUMAT
LINKIT
YHTEYSTIEDOT
PÄIVITYKSET
YHTEISTYÖKUMPPANIT

Royal Canin
KOIRAMENESTYS

Onko koirasi menestynyt arvokisoissa, mutta tietoja ei ole sivuilla, ilmoitathan ylläpitoon:

rottweileryhdistys @ gmail.com
 


23.-25.10.2014 IFR IPO MM, SVEITSI












SUOMELLE JOUKKUEKULTAA

rwu Boxlee Hangman ja Mari Kolkkala MM-14
rwu Finnmaiden´s Il Duce ja Kirsi Suomi 
rwu Manouman Mammutti Manfred ja Tiina Saaranluoma
rwu Heizelwood Fax ja Kati Artiola
rwu Fold Face's Getaway ja Jarmo Järvinen
 



18.-20.10.2013 IFR IPO MM, ESPANJA

SUOMELLE JOUKKUEKULTAA

rwu Boxlee Freaky ja Riikka Railo A98 B92 C94 284p IP3 ja kisojen parhaat jälkipisteet, sijoitus 4.
rwu Drago vom Tanneneck ja Anu Vehviläinen A81 B98 C94 273 IP3, sijoitus 8.
rwu Maahismetsän Dartsi-Artsi ja Sami Hämäläinen A88 B95 C88 271 IP3, sijoitus 9.
rwu Manouman Mammuttimanfred ja Tiina Saaranluoma A93 B92 C86 271 IP3, sijoitus 10.
rwu Boxlee Hangman ja Mari Kolkkala A74 B98 C95 267 IP3, sijoitus 13.
 



25.-26.8.2012 IFR IPO MM, ROTTWEIL

Joukkuekisassa 4.

rwu Drago vom Tanneneck ja Anu Vehviläinen A70 B93 C96 yht. 259
rwu Boxlee Freaky ja Riikka Railo A81 B80 C92 yht. 253
rwu Finnmaiden´s Il Duce ja Kirsi Suomi A73, B80, C92 yht.245
rwu Manouman Mammutti Manfred ja Tiina Saaranluoma A29, B95, C91 yht. 215
rwu Maahismetsän Dartsi-Artsi ja Sami Hämäläinen A93 B90 C0 yht. 183
 



Tsekeissä pidettiin 23.-26.8. FCI:n Pelastuskoirien joukkue-MM-kilpailu, jossa Suomen joukkue saavutti kultaa raunio-sarjassa.
Joukkueessa rottweilereita edustivat Hannu Saarni ja rwn Musanterin Kerttu.
SRY onnittelee koirakkoa Maailmanmestaruudesta!


Kuva: Ruth Stenius-Levänen

http://www.fci2012.cz/index.php?lg=en
http://www.kennelliitto.fi/FI/kennelliitto/uutiset/2012/20120827_pelastuskoirajoukkue.htm
 




21.10.2011 IFR IPO MM, ITALIA


SUOMELLE JOUKKUEHOPEAA

rwu Manouman Pika-Esa ja Johanna Nivala A 94 B84 C 88 266
rwu Heizelwood Azar ja Soili Paldanius A93 B85 C89 267
rwu Heizelwood Ace ja Paula Kokko A96 B89 C85 270
rwu Finnmaiden´s Il Duce ja Kirsi Suomi A86 B90 C90 266
rwu Manouman Mammutti Manfred ja Tiina Saaranluoma A91 B84 C94 269






2010 IFR IPO MM, TANSKA 

Manouman Pika-Esa ja Milla Rantamäki 260p 10. sija, kilpailun paras jälki 97p
Sami Hämäläinen ja Maahismetsän Dartsi-Artsi 251p 16. sija
Finnmaiden’s Qing Size ja Päivi Tolvanen 243p 24. sija 

Joukkuekisassa 4.





PALVELUSKOIRIEN SM

ÄÄNEKOSKI 2008


JÄLKI
14.sija rwn Maahismetsän Balldi Åådille ohj.Niina Koivula JK3 266p
18.sija rwn Zirabanden Bona ohj.Kaisa Salovuori JK3 259p
 
HAKU
4.sija rwn Musanterin Flora ohj.Olga Heino HK3 271,5 p
 

OULU 2007

HAKU
4.sija rwn  Musanterin Flora ohj.Olga Heino HK3 274,5p
10.sija rwu Caraweilers Gogolo ohj.Jussi Anttonen HK3 262p
15.sija rwu Jarabindan Urro ohj,Pia Näsi HK3 249,5p
17.sija rwn Musanterin Domina ohj.Birgitta Tommila HK3 230p
 
ETSINTÄ
2.sija Finrwu Karkumäen Romeo ohj.Sami Hämäläinen EK3 276p
8.sija rwu Emma-Kaarinan Karpaasi ohj.Tiina Holma EK3 254p
 

KUUSANKOSKI 2006

HAKU
2.sija rwu Heizelwood Lancelot ohj.Jan Vartiainen HK3 275p
5.sija rwu Musanterin Duppaduulix ohj.Jani Hopia Hk3 266p
6.sija rwn Musanterin Flora ohj.Olga Heino HK3 265p
10.sija rwu Musanterin Darra ohj.Hannu Saarni HK3 254p
 

VANTAA 2005

JÄLKI
3.sija rwu Umweiler Aldair ohj.Ari Nätynki JK3 258p
6.sija Mustan Lumouksen Al Capone ohj.Ermo  Ervarsti JK3 248p
 
HAKU
2.sija rwn Musanterin Flora ohj.Olga Heino HK3 277p
4.sija rwu Musanterin Duppaduulix ohj.Jani Hopia HK3 274p
 

VANTAA 2004

JÄLKI
2.sija rwu Umweiler Aldair ohj.Ari Nätynki JK3 279p

HAKU
2.sija rwu Cenweiler Bartolone ohj,Marko Kalliokoski HK3 275p
6.sija Mighty Dogs Fred Flintstone ohj.Timo Karjalainen HK3 256p
9.sija Yörnilän Peter Pan ohj.Marika Stenman HK3 251p IPO
7.sija Heizelwood Lucky ohj.Terhi Kaalamo IP3 268p


 
SM Hakumitalistit
 
HAKU
2006 2.sija Heizelwood Lancelot, Jan Vartiainen
2005 2.sija Musanterin Flora, Olga Heino
2004 2.sija Cenweilers Bartolone,Marko Kalliokoski
2003 2.sija Fold Face`s Masterpiece,Jere Elo
2002 3.sija Zimba v d Siegquelle,Pepita ja Jukka Kurttila
2000 1.sija Amor v d Siegquelle,Jukka Kurttila
1997 1.sija Romeo,Ismo Tabell
1996 2.sija Muskett Fallon,Pepita ja Jukka Kurttila
1994 1.sija Muskett Fallon,Pepita ja Jukka Kurttila, 3.sija Aramis,William Halin
1993 2.sija Aramis,William Halin
 

YLEISKOE
1997 1.sija Katweiler Mizar,Ernst Backman
1999 2.sija Pyörremyrskyn Gastron ,Anneli Mäkelä
 
Mainospaikka Kaikki materiaali sivuillamme © Suomen Rottweileryhdistys ry
Kaakon Nettipalvelu 2010